Časté dotazy

Časté dotazy a odpovědi na jednom místě.

Nenašli jste, co jste potřebovali? Neváhtejte nás kontaktovat!

Kontakt

Jak probíhá den v dětské skupině?

Den u nás je inspirován rámcově vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (RVP). Činnosti jsou motivované tématickým plánem.

Jak probíhá adaptace dětí v dětské skupině?

Adaptační doba je přímo závislá na osobnosti dítěte. V adaptační době jsou rodiče učitelkou průběžně informováni. Pomocí MMS posíláme foto s krátkým popisem, jak dítě den prožívá. Menším dětem pomáhá když první dny chodí domu již po obědě.

Musí děti po obědě spát?

Nemusí spát, ale všechny děti si chodí odpočinout a poslechnout pohádku. Odpočinek je biologická potřeba každého organismu, a to i toho dětského.

Jak se děti u nás stravují?

Obědy a svačiny jsou do školky dováženy firmou Fort Roxy. Strava splňuje požadavky na stravování dětí v předškolních zařízeních včetně požadavků na stravování pro děti do 3 let. V případě vegetariánského stravování či bezlepkové diety není problém tuto stravu zajistit.

Jak je v dětské skupině dodržován pitný režim?

Po celý den je zajištěn pitný režim. Děti si mohou kdykoliv načepovat pití z várnice do kelímku, které jsou volně k dispozici a následně po použití umyty. (Čaje ovocné, bylinné, s citronem, s medem, šťávy, voda s citronem)

Kde najdu informace o akcích v dětské skupině?

Informace naleznete na nástěnce v dětské skupině, na webových stránkách a na facebooku dětská skupina Malý svět.

Může k nám chodit dítě, které nosí plenky?

Ano je to možné. S odplenkováním Vám rádi pomůže a vyjdeme Vám vstříc. Vše záleží na dohodě a spolupráci.

Moje dítě se neumí samo najíst, je to problém?

V tomto případě velice dobře funguje nápodoba, ostatní děti ho motivují. Paní učitelka je k dispozici a v začátcích mu pomáhá. Pokud i doma bude dítě jíst samo, výsledky se dostaví velmi brzy.

Jak se u nás dodržuje hygiena?

U dětí dbáme na dodržování hygieny – mytí rukou vždy po použití toalety, před a po jídle, po pobytu venku. Děti mají k utírání rukou k dispozici papírové ručníky.