Kroužky

U nás se nudit nebudete.

Kroužky DS jsou pro naše děti nejen zábavnou částí dne, ale také důležitou součástí vzdělávacího procesu. Naše mateřská školka se pyšní pestrou nabídkou různých kroužků, které rozvíjejí dovednosti a zájmy dětí ve všech věkových kategoriích.

Pondělí

Před-plavecký kurz

V tomto kurzu se děti naučí nebát se vody, získají potřebné základní plavecké znalosti jako třeba: dýchání do vody, orientace ve vodě, splývání, potápění hlavy, skoky a pád do vody.

Plavecké bloky (říjen - prosinec, březen - květen)

Seznámení dětí s vodou a pohybem v ní

Hrazeno částečně rodiči

Solná jeskyně

Zdravé účinky, podporuje léčbu dýchacího ústrojí, pomáhá na chronické rýmy, působí proti neurózám, depresím a prospívá i lidem trpícím lupenkou, nemokvajícími ekzémy. Příznivé pro jakýkoliv věk.

Zimní měsíce leden - březen (v době, kdy neplaveme)

45 minutový pohyb v jeskyni má účinky 3 denního pobytu u moře

Hrazeno rodiči za každou návštěvu

Úterý

Keramika

Kroužek keramiky v DS je skvělým způsobem, jak podpořit kreativitu, motorický vývoj a další rozvoj u dětí v předškolním věku.

3x do měsíce

Hrazeno za spoluúčasti rodičů

Čtvrtek

Wow english

Inovativní výukový program, který využívá výukového portálu Wow English k podpoře anglického jazyka u dětí předškolního věku. Tento kroužek nabízí dětem zábavný a interaktivní způsob, jak se seznámit s anglickým jazykem.

Pestrý program, do kterého se zapojí všechny děti

Cena v rámci DS (rodiče hradí prac. sešit s přístupem na webový portál)

Lektoři: Pečující osoby DS (certifikovaný kurz)

Pátek

Sportovní mišmaš

Dynamický program, který má za cíl představit dětem různé sportovní aktivity a podnítit jejich zájem o pohyb a zdravý životní styl.

Seznámení s různými sporty, tanečky, aerobi, zumba..

Cena v rámci DS

Kroužky pro veřejnost

Přihláška
Hop a skok

Zábavný pohybový program, taneční kroužek.

Úterý 16:00 - 16:45

Cena 1200,- za pololetí

Malý muzikant

Kroužek hudební výchovy pořádaný hudební školou Malý Muzikant.

Středa 16:00 - 16:45

Šišákovy vzpomínky

Živý příběh k rozvoji řečových dovedností.

Čtvrtek 16:00 - 16:45

Cena 2600,- za pololetí

Houpe mee

max. 8 dětí na lekci

Přihláška

Houpací prkno má velké množství využití. Děti ho používají v první řadě k různým stylům houpání ve stoje, v sedě, v předklonu. Rádi na něm cvičí rovnováhu, přelézají, podlézají i klouzají se všemi směry. Staví z něj domeček, most, hrad i tunel. Fyzioterapeuté ho používají ke kompenzačním cvičením po úrazech i k rehabilitaci. Učitelé využívají v hodinách TV k překážkovým dráhám i cvičením pro zpevnění posílení a protažení hlubokého svalstva. Větší děti na něm rády i lenoší, čtou knížky, nebo jen tak leží a občas se zhoupnou. V domácnosti slouží jako originální designový doplněk stupátko v kuchyni, stoleček i židlička. Milovníci přírody si ho rádi berou ven odkud pochází a kde je mu také dobře, když svítí sluníčko. Prkno s otvory pověsí na strom a houpou se až do nebes. Houpání má blahodárný efekt na rozvíjení mozkových hemisfér, koordinace, stability i rytmičnosti a s tím spojených jazykových dovedností. Takto tvarovaná houpací prkna vzešla z prostředí Waldorfských a Montessori škol v USA. Naše prkno je vhodné od narození až po dospělost a to díky doplňkům, které nikde jinde neseženete. Pro malá miminka prodáváme hnízdečko, kde se jim bude příjemně spinkat a když se vzbudí a budou kopat nožičkami, brzy se naučí samy houpat. V té chvíli, kdy začíná dítě lézt, používá prkno jako oporu. Malé děti zároveň prkno rády podlézají. Když se naučí dítě stát, stále hledá rovnováhu a houpací prkno mu pomáhá rozvíjet tuto schopnost. Při roznožení nožiček sníží těžiště a usnadní se mu houpání i chůze. Už od malinka učíme děti, aby nedávaly prstíky pod prkno a neskříply si je tam. Prkno jsme navrhli tak, aby bylo vhodné i pro nejmenší děti, má menší sklon, a tak dětem nožičky nekloužou k sobě. Větší děti se na prknu kloužou, přelézají, houpou a rozvíjí svoji fantazii při hledání dalších způsobů využití. Pro školáky a starší děti Houpee nabízí variantu létacího setu. S prknem se dostanou do oblak a naučí se surfovat. Létání na prkně je opravdu zážitek který oceňují i mnozí dospělí. Věříme, že prkno je dárek na celý život, poroste s dítětem od narození až k dospělosti. Šířka prkna je 30 cm. Vzduchem je dlouhé 87 cm a vysoké 18 cm. Tloušťka desky je 16 mm. Váha je 3,3 kg.

Ve spolupráci

Houpee prkna: houpee.cz

Autor básní: PhDr. Ondřej Hník

Tisk materiálů a grafická úprava: Lukáš Glimmer - eprinter.cz

Výtvarné zpracování cviků: Etela Patócsová

Odborná konzultace: Mgr. Kateřina Johanidesová

Cena za kurz 2400,- Kč. Akční zaváděcí cena 1800,-Kč

Lekce na certifikovaných houpacích prknech

Zábavná a hravá forma cvičení

Každý cvik obohacen svou básničkou

Kurzy děleny dle věku a zkušenosti dětí

Proškolení lektoři

Sleva na koupi houpacího prkna pro účastníky kurzu