+420 728 229 626 skolkamalysvet@gmail.com

Houpee Mee

⦁ Lekce probíhají na certifikovaných houpacích prknech značky Houpee
⦁ Cvičení zábavnou a hravou formou
⦁ Každý cvik obohacen svou básničkou
⦁ Maximálně 8 dětí na lekci
⦁ Kurzy rozděleny podle věku a zkušenosti dětí
⦁ Proškolení lektoři
⦁ Sleva na koupi houpacího prkna pro účastníky kurzu
⦁ Cena za kurz je 2400,-Kč. Akční zaváděcí cena 1800,-Kč

Proč Houpee Mee?
⦁ Zlepšení koordinace
⦁ Posílení těla
⦁ Pozitivní vliv pro děti s poruchou koncentrace, ADHD
⦁ Rozvoj fantazie
⦁ Spolupráce mezi dětmi
⦁ Radost z pohybu
⦁ Rozvoj slovní zásoby

Houpací prkna HOUPEE

Houpací prkno má velké množství využití. Děti ho používají v první řadě k různým stylům houpání ve stoje, v sedě, v předklonu. Rádi na něm cvičí rovnováhu, přelézají, podlézají i klouzají se všemi směry. Staví z něj domeček, most, hrad i tunel. Fyzioterapeuté ho používají ke kompenzačním cvičením po úrazech i k rehabilitaci. Učitelé využívají v hodinách TV k překážkovým dráhám i cvičením pro zpevnění posílení a protažení hlubokého svalstva. Větší děti na něm rády i lenoší, čtou knížky, nebo jen tak leží a občas se zhoupnou. V domácnosti slouží jako originální designový doplněk stupátko v kuchyni, stoleček i židlička. Milovníci přírody si ho rádi berou ven odkud pochází a kde je mu také dobře, když svítí sluníčko. Prkno s otvory pověsí na strom a houpou se až do nebes. Houpání má blahodárný efekt na rozvíjení mozkových hemisfér, koordinace, stability i rytmičnosti a s tím spojených jazykových dovedností.
Takto tvarovaná houpací prkna vzešla z prostředí Waldorfských a Montessori škol v USA.
Naše prkno je vhodné od narození až po dospělost a to díky doplňkům, které nikde jinde neseženete. Pro malá miminka prodáváme hnízdečko, kde se jim bude příjemně spinkat a když se vzbudí a budou kopat nožičkami, brzy se naučí samy houpat. V té chvíli, kdy začíná dítě lézt, používá prkno jako oporu.
Malé děti zároveň prkno rády podlézají.
Když se naučí dítě stát, stále hledá rovnováhu a houpací prkno mu pomáhá rozvíjet tuto schopnost. Při roznožení nožiček sníží těžiště a usnadní se mu houpání i chůze. Už od malinka učíme děti, aby nedávaly prstíky pod prkno a neskříply si je tam. Prkno jsme navrhli tak, aby bylo vhodné i pro nejmenší děti, má menší sklon, a tak dětem nožičky nekloužou k sobě.
Větší děti se na prknu kloužou, přelézají, houpou a rozvíjí svoji fantazii při hledání dalších způsobů využití.
Pro školáky a starší děti Houpee nabízí variantu létacího setu. S prknem se dostanou do oblak a naučí se surfovat. Létání na prkně je opravdu zážitek který oceňují i mnozí dospělí. Věříme, že prkno je dárek na celý život, poroste s dítětem od narození až k dospělosti.
Šířka prkna je 30 cm. Vzduchem je dlouhé 87 cm a vysoké 18 cm. Tloušťka desky je 16 mm. Váha je 3,3 kg.

Spolupráce

Houpee Prkna: https://www.houpee.cz/

Autor básní: PhDr. Ondřej Hník

Tisk materiálů a grafická úprava: Lukáš Glimmer - https://eprinter.cz/cs/

Výtvarné zpracování cviků: Etela Patócsová

Odborná konzultace: Mgr. Kateřina Johanidesová